تفسیر سوره قارعه

با ما همراه باشید با موضوع تفسیر سوره قارعه|تحقيق متشکل از 50 صفحه ، در قالب word قابل ويرايش و اماده پرينت بخشی از محتوا :: تفسیر نمونه آیه سوره قارعه مقدمه اين سوره در مكه نازل شده و داراى 11 آيه است محتوى و فضيلت سوره قارعه اين سوره به طور كلى از معاد و مقدمات آن سخن مى گويد، با تعبيراتى كو|31018293|sef|تحقيق تفسیر سوره قارعه

تحقيق
متشکل از 50 صفحه ، در قالب word قابل ويرايش و اماده پرينت

بخشی از محتوا ::


تفسیر نمونه آیه

سوره قارعه مقدمه اين سوره در مكه نازل شده و داراى 11 آيه است محتوى و فضيلت سوره قارعه اين سوره به طور كلى از معاد و مقدمات آن سخن مى گويد، با تعبيراتى كوبنده و بيانى تكان دهنده ، و انذار و هشدارى صريح و روشن ، و سرانجام انسانها را به دو گروه تقسيم مى كند! گروهى كه اعمالشان در ميزان عدل الهى سنگين است ، و پاداششان زندگانى سراسر رضايت بخش در جوار رحمت حق و گروهى كه اعمالشان سبك و كم وزن است و سرنوشتشان آتش داغ و سوزان جهنم . نام اين سوره يعنى ((قارعة )) از آيه اول آن گرفته شده است . در فضيلت آن همين بس كه در حديثى از امام باقر (عليه السلام ) مى خوانيم : من قراء القارعة آمنه الله من فتنة الدجال ان يؤ من به ، و من قيح جهنم يوم القيامة ان شاء الله : كسى كه سوره قارعه را بخواند خداوند متعال او را از فتنه دجال و ايمان آوردن به او حفظ مى كند، و او را در قيامت از چرك جهنم دور مى دارد انشاء الله . 1 تفسير : حادثه كوبنده ! در اين آيات كه در وصف قيامت است ، نخست مى فرمايد: آن حادثه كوبنده … (القارعة ).
قارعة از ماده قرع (بر وزن فرع ) به معنى كوبيدن چيزى بر چيزى است ، به گونه اى كه صداى شديد از آن برخيزد تازيانه و چكش را نيز به همين مناسبت مقرعة گويند بلكه به هر حادثه مهم و سخت ((قارعة )) گفته مى شود (تاء تانيث در اينجا ممكن است اشاره به تاءكيد باشد)

تفسیر المیزان آیه

سوره قارعه مكى است و يازده آيه دارد. سوره القارعة : ترجمه آيات‏ به نام خداى رحمان و رحيم. آن حادثه كوبنده (1).
بيان آيات‏ اين سوره تهديد به عذاب قيامت و بشارت به ثواب آن است، ولى جانب تهديدش بر بشارتش مى‏چربد، و سوره در مكه نازل شده. [وجه تسميه قيامت به" قارعه" و تشبيه مردم پس از بر انگيخته شدن، و به توده ملخ‏] " الْقارِعَةُ مَا الْقارِعَةُ" اين جمله مبتدا و خبر است، و كلمه" قارعة" از ماده" قرع" است كه به معناى زدن بسيار سختى است كه احتياج دارد زننده به جايى اعتماد كند، و اين كلمه در عرف قرآن از اسماى قيامت است. بعضى گفته‏اند: بدين مناسبت قيامت را قارعه ناميده كه دلها را با فزع شديدش و دشمنان خدا را با عذابش مى‏كوبد.


مطالب دیگر:
📌پاورپوینت خلاصه کتاب شبکه های کامپیوتری تالیف اندرو اس. تننبام ترجمه پدرام ملكيان و کریم زادگان مقدم📌پاورپوینت خلاصه کتاب كاربرد فناوري‌ هاي جديد در آموزش تالیف دكتر شهناز ذوفن📌مجموعه تست های زیست شناسی کنکور📌تحقیق زنبورعسل📌تحقیق زیست شناسی1📌تحقیق سلول و بافت📌تحقیق سلولز📌پاورپوینت ناهنجاري هاي بدني در دانش آموزان📌پاورپوینت مدل سازی سيستم های بيولوژيکی📌پاورپوینت سيستم هاي اطلاعاتي مديريت📌پاورپوینت جنگل زدايي مرگ سبز📌تحقیق آموزش نرم افزارهای کارل دراو، فری هند، فتوشاپ،آرم و لوگو📌تحقیق بررسي كاربردي مدل هاي داده چندبعدي (OLAP) و استفاده از الگوهاي آماري📌تحقیق کنترل وسائل خانگی از طریق خط تلفن📌تحقیق معدن آهك چمبودك📌تحقیق لیزر📌تحقیق کارت های هوشمند📌تحقیق هوش جمعی و کاربردهای آن📌تحقیق طراحي‌ و ساخت‌ وسايل‌ اعمال‌ نيروي‌ داخلي‌📌تحقیق پياده سازي نرم افزار انتخاب رشته دبيرستان📌تحقیق دانشکده معماری📌گزارش کارآموزی آسانسور در شرکت سهند فراز آسانبر📌گزارش کارآموزی در مرکز شماره 3 آموزش فنی و حرفه ای الزهرا📌گزارش کار آموزی اداره برنامه ریزی و مطالعات نیروی انسانی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب📌گزارش کارآموزی در کانون فرهنگی هنری